Naravoslovno obarvan športni dan

V petek so imeli tretješolci nekoliko drugačen, naravoslovno obarvan športni dan. Z učiteljicami in v spremstvu sodelavcev PŠJ, Rosane Cerkvenik in Marka Požarja so se kar peš podali proti Matavunu.  Med potjo so občudovali jesenske barve narave in izvedeli veliko zanimivosti o rastlinstvu, živalstvu in bontonu v parku. Po malici in krajšem počitku so se razporedili v  dve skupini in pod vodstvom štirih biologov in geografov iz PŠJ izvedli naravoslovni delavnici. V prvi so spoznavali kal in življenje v njem ter z velikimi mrežami tudi sami lovili živa bitja v kalu, jih prepoznavali in poimenovali. V drugi delavnici so na travniku iskali različne rastline, jih s pomočjo ključev in fotografij prepoznavali ter si izdelali herbarij. Ker sta bili delavnici zelo zanimivi, se je ura kar prehitro vrtela in treba se je bilo vrniti v šolo.

Za zanimiv in poučen dan v naravi se  tretješolci z učiteljicami zahvaljujemo vsem sodelujočim  v PŠJ, še zlasti Rosani in Marku, ki sta nas spremljala tudi na poti tja in nazaj ter nas na zanimiv način  naučila veliko uporabnega in zanimivega.

Monika Frank in Nives Skuk