V petek, 27. septembra 2024, je v prostorih Pef Ljubljana, potekala slavnostna podelitev priznanj in nagrad za najboljše projekte v okviru Ekošole. Med 209 izobraževalnimi ustanovami in več kot 9000 sodelujočimi otroki, učenci in dijaki   smo učenci PŠ Vreme dobili priznanje za najboljši projekt v okviru programa Mlekastično! Izberem domače ter 2. nagrado na nagradnem natečaju.

Učenci od 1. do 5. razreda PŠ Vreme so v prejšnjem šol. l. 2023/24 v okviru projekta raziskovali kako potuje mleko od slovenske kmetije do kozarca na mizi in okusnih mlečnih izdelkov. Ob prebiranju različne literature ter e-virov so novo znanje in ugotovitve zbrali v posebnem izdelku lapbook  z naslovom Od kravice do kozarca, ki so ga oblikovali iz odpadne embalaže. Lapbook je tako skupek iger in izdelkov na temo mleka. V njem najdete interaktivne igre kot npr.:  polnjenje cisterne z mlekom – potegni in poglej, vrtljivo kolo za učenje besede mleko v štirih različnih jezikih, uganke o mleku, mini knjigice z naslovom Pot mleka, hladilnik z različnimi premikajočimi mlečnimi izdelki, pregovore o mleku in še in še. Učenci so v izdelavi lapbooka uživali ter pridobili veliko novih znanj o pomenu lokalne samooskrbe z mlekom, o prevozu mleka ter o pomenu trajnostnega naravnega življenja. Prejetega priznanja ter nagrade so se zelo razveselili in s tem dobili zagon za nadaljnje sodelovanje.

Mentorica Petra Turk Novak

Zbiralna akcija odpadnega papirja

V preteklem tednu so učenci PŠ Vreme uspešno izpeljali zbiralno akcijo odpadnega papirja, ki je trajala en teden....